​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​شرکت پترو کیمیا صنعت کویر یزد (سه​​​​​​​امی خاص)

وزیر نفت وضع تامین انرژی در كشور را تشریح كرد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، جواد اوجی روز یکشنبه (پنجم آذرماه) در نشست رصد شرایط اقتصادی با اشاره به اینکه امسال نسبت به پارسال ۳۰ میلیون متر مکعب بیشتر گاز تولید خواهد شد، تاکید کرد: با وجود بهبود شرایط تولید اما به‌دلیل کم‌کاری‌های گذشته همچنان با ناترازی در این عرصه روبه‌رو هستیم و موضوع صرفه‌جویی در مصرف همچنان در دستور کار وزارت نفت قرار دارد.

 

 

وی با اعلام ضرورت صرفه‌جویی همه مراکز و خانواده‌ها و اصلاح موتورخانه‌های پرمصرف افزود: این آمادگی وجود دارد تا طبق روال پارسال، موتورخانه‌های همه مجتمع‌های مسکونی، به‌منظور کاهش مصرف انرژی به‌صورت رایگان بهینه‌سازی شوند.

 

 

وزیر نفت درباره تدابیر در نظر گرفته شده برای شرایط ناترازی گازی هم گفت: در این شرایط اولویت تامین سوخت برای مصارف خانگی است و در صورت نیاز برای صنایع و نیروگاه‌ها سبد سوختی جایگزین در نظر گرفته شده است.

 

اوجی تلاش برای افزایش بیشتر تولید و اصلاح الگوی مصرف را دو راهکار عملی برای پیشگیری از ناترازی دانست و افزود: افزایش تولید امسال در صنعت نفت نتیجه سرمایه‌گذاری‌های دو سال اخیر دولت سیزدهم در میدان گازی پارس جنوبی، فشارافزایی و توسعه بعضی از میدان‌ها بوده است.