​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​شرکت پترو کیمیا صنعت کویر یزد (سه​​​​​​​امی خاص)

وزیر نفت برای شركت در هفته انرژی روسیه راهی مسكو شد

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت، جواد اوجی، وزیر نفت ایران صبح روز چهارشنبه (۱۹ مهرماه) برای شرکت در هفته انرژی روسیه که در روزهای ۱۱ تا ۱۳ اکتبر (۱۹ تا ۲۱ مهرماه) برگزار می‌شود، به مسکو رفت.

وزیر نفت روز پنجشنبه این هفته (۱۲ اکتبر) طی ساعت های ۱۰ تا ۱۱ و ۳۰ دقیقه صبح در نشست تخصصی «بازار جهانی نفت و گاز: پیمایش یک دوره آشفتگی» در هفته انرژی روسیه شرکت خواهد کرد.

این در حالی است که  بازار جهانی نفت و گاز بار دیگر در نتیجه فشارها عوامل سیاسی دوران پرچالشی را سپری می‌کند.

 

 تحریم‌های اعمال‌شده علیه روسیه، اقدامات کشورهای غربی درباره سیاست‌های انرژی و نوسان‌های فزاینده قیمت انرژی، سطح بی‌سابقه‌ای از تردید را در بازار ایجاد کرده است.

 این موضوع منجر به عدم‌تعادل در بازار انرژی شده است که تأثیر منفی بزرگی بر اقتصادهای سراسر جهان دارد و اکنون تورم بی‌سابقه در بسیاری از کشورها ایجاد کرده است.

 برای روسیه، که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انرژی جهان (نفت و گاز) به‌ شمار می‌رود، این وضعیت یک چالش جدی است، اما فرصت‌هایی تازه را ایجاد می‌کند.

 

با توجه به این موارد، در این پنل تخصصی، سعی شده تا به موضوعاتی مانند اینکه بحران ژئوپلیتیک جهانی چگونه بر بازار نفت و گاز جهان تأثیر گذاشته است و پیش‌بینی‌های فعلی برای چگونگی توسعه بازار در سال‌های آینده چیست؟ پاسخ داده شود.

 

مواردی مانند اینکه سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی‌ئی‌سی‌اف) چه نقشی در اقتصاد آینده جهان خواهند داشت نیز در این نشست تخصصی بررسی می‌شود.

در این گزارش، هفته انرژی روسیه ۲۰۲۳ امسال با شعار «واقعیت جدید انرژی جهانی: ساختن آینده» با حضور وزیران و کارشناسان صنعت نفت کشورهای مختلف جهان به مدت سه روز در مسکو برگزار خواهد شد.

این گردهمایی هر ساله در ابتدای ماه اکتبر در روسیه برگزار می‌شود که طی آن تازه‌ترین تحولات بخش‌های مختلف انرژی شامل نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و انرژی‌های تجدیدپذیر بررسی می‌شود.